Det begynte med en åpen søknad i 2019. I dag er Adrian en bærende coach i Vardeveien og i flere bedriftsinterne leveranser. Dette er en takk – og en liten fortelling om hva som kan skje når nysgjerrighet møter faglighet og engasjement.
Høsten 2019 tikket det inn en åpen søknad fra en masterstudent i organisasjonspsykologi ved Universitetet i Bergen: Adrian Kjenes. Noe i søknaden gjorde at jeg tok kontakt – og sa det samme som mange har hørt før: Vi hadde ikke en «ferdig jobb» – men han kunne få prøve seg under vår paraply.
Adrian fikk plass i Vardeveien‑kullet med oppstart januar 2020. Så kom pandemien og satte 2020‑kullet på pause. Høsten 2021 valgte vi å digitalisere Vardeveien (6 moduler over 6 måneder, med ukentlige kontaktpunkter på dagtid). At Adrian allerede var sertifisert NLP‑coach med solid psykologifaglig grunnmur gjorde valget enkelt: Han ble én av tre coacher i programmet.
I løpet av snart fem år har Adrian:
levert 1–1 coaching i de 16 siste kullene (vi kjører fire kull i året),
fulgt opp 25 ledere i individuelle prosesser,
gjennomført rundt 250 timer 1–1 veiledning – på tvers av nivåer og bransjer.
Tilbakemeldingene fra deltakerne er jevnt over svært gode. Det handler om trygg tilstedeværelse, tydelige spørsmål og en fin balanse mellom støtte og utfordring – akkurat den rammen Vardeveien er designet for.
Fra 2025 har Adrian også vært med på to bedriftsinterne programleveranser, og jeg har hatt stor glede av å ha ham med i workshops, undervisning, øvelser med erfaringsbasert læring, fasilitering av gruppedynamikk og prosessveiledning.
I Gullfjell forsøker vi å leve verdiene våre i det daglige: Faglighet, Integritet, Raushet og Engasjement. Adrian leverer nettopp dette. Han er nysgjerrig, engasjert og tydelig i sin faglige utvikling – og han bidrar til visjonen vår om å løfte mennesker og organisasjoner til nye høyder.
Kjernen i Vardeveien er enkel – og krevende: Læring er varig endring av atferd. Det betyr refleksjon + trening + tilbakemelding – og tett oppfølging i små, trygge grupper over seks måneder (ofte tverrbransje, med høy fortrolighet og psykologisk trygghet).
Vi minner også hverandre om noe grunnleggende: Ledere jobber med oppgaver, prosjekter og KPI‑er for å nå mål – men vi lykkes gjennom relasjoner og samarbeid. Adrians måte å coache og fasilitere på gjør nettopp dette operativt i lederhverdagen.
Alt dette startet med Adrians initiativ i 2019. Vi er takknemlige for å ha deg med på laget, Adrian – og gleder oss til fortsettelsen, til pågående prosjekter og nye, spennende oppdrag i 2026.
16 kull med 1–1 coaching (fire kull i året)
25 ledere fulgt opp i individuelle prosesser
~250 timer 1–1 veiledning
Fra 2025: Bidragsyter i to bedriftsinterne programmer
Ta kontakt med oss for en prat om behov og mål, eller les mer om Vardeveien og hvordan vi jobber over seks måneder med tett, praktisk oppfølging.

Bli med på epostlisten vår for å motta de siste nyhetene og oppdateringene fra Gullfjell.
Ikke vær bekymret, vi deler ikke dine data med noen.
50% Fullført
Legg inn dine data her, så setter vi deg på epostlisten vår. Du kan være helt trygg på at vi aldri kommer til å dele opplysningene dine med noen.